ג'ואל אלון – הפרוייקט שיזין את העולם

התעשיות הישראליות שמצילות חיים

רבים כבר מזהים את מדינת ישראל כ"הייטק ניישן" האחראית לכמה מהמיזמים החשובים ופורצי הדרך ביותר בעולם. פיתוחים ישראלים רבים הביאו לעולם את הטכנולוגיות שדחפו אותו קדימה ובנו את העולם הדיגיטלי בו אנו חיים כיום. בתחום תעשיית הסלולר ועיבוד הנתונים, יצרו התעשיות הישראליות כמה פיתוחים ומרגשים וגם בתחום החקלאות, אנו מייעדים פתרונות בכל רחבי העולם. לצד כל אלו, עם זאת, ישנם כמה פיתוחים אשר חשיבותם ומשמעותם הינה בסדר גודל אחר לחלוטין. פיתוחים מתקדמים בענפי תעשייה שונים, אינם רק מקלים משמעותית על החיים, אלא מבטיחים כי ניתן יהיה לחיות ברווחה ובביטחון ומבטיחים את קיומם של רבים. אלו כמה מהתעשיות הישראליות אשר הביאו לעולם פיתוחים מצילי חיים.

הפרויקט שיזין את העולם כולו

פיתוח ישראלי פורץ דרך, מאפשר כיום להפיק חלבון טהור בעל תכולת ערכים תזונתיים גבוהה במיוחד. החלבון הנקי שאינו מכיל שומנים או כולסטרול מבטיח צריכה בריאה ונקיה של חלבונים בהפקה פשוטה ומהירה מחומר גלם הנמצא בזמינות גבוהה בכל נקודה בעולם – גלמי זבוב הבית. מדובר במוצר מזין אשר הפקתו אחראית סביבתית ומאפשרת לייצר מזון רב על מינימום שטחי מחייה.

מורה הדרך לבטיחות

ישראל הינה גם חלוצה גאה בתחום מערכות הניווט האוטונומיות. פרויקט מובילאיי מאפשר לצייד את הרכב בעיניים נוספות על הכביש המתריעות נהגים כאשר הינם סוטים מן הנתיב או אינם שומרים מרחק. הטכנולוגיות של מובילאיי מותקנות ברכבים המתקדמים ביותר ומאפשרים תכונות מתקדמות כמו בלימה אוטונומית ושמירה על נתיב כחלק מבקרת השיוט של הרכב ללא התערבות מגע יד אדם. מדובר בטכנולוגיה שצפויה לצמצם את שיעור תאונות הדרכים הקטלניות באורח ניכר ביותר.

תעשיות ביטחוניות של המאה ה-21

במשך שנים רבות, מובילה חברת אלתא, מבית התעשייה האווירית, את מערכות http://query.nytimes.com/search/sitesearch/?action=click&contentCollection&region=TopBar&WT.nav=searchWidget&module=SearchSubmit&pgtype=Homepage#/ג'ואל אלון הנשק של המחר. גואל אלון, אשר כיהן כמנכ"ל אלתא במשך שנים רבות, הוביל כמה מהפיתוחים המרגשים והמשמעותיים ביותר והוביל את הישגיה של התעשייה האווירית לפיתוחים מצילי חיים שהפכו למבוקשים בעולם כולו.

image

כך למשל, חולשת כיום אלתא גם על צפון אמריקה ובעלת מרכז משמעותי ביותר במדינת מרילנד, בסמוך לאנאפוליס, החל משנת 2014. בחלוף השנים, התרחב מתחם אלתא צפון אמריקה על שטח הגדול פי שלושה מהשטח המקורי ומצוי בו כיום גם מרכז מבקרים. כמנכ"ל בפועל באותה תקופה, הוביל ג'ואל אלון את המהלך ובמסגרתו הועברו לצפון אמריקה כמה ממקורות גאוותו של אלון, פיתוחים ישראליים אשר הציבו את התעשייה האווירית ג'ואל אלון הישראלית על המפה ואפשרו לה דריסת רגל בלב לבה של המעצמה הגדולה בעולם.

המרכז להגנת סייבר

אחד ממקורות גאוותו של ג'ואל אלון, הוא הקמת מרכז להגנת סייבר מהגדולים בעולם. מרכז הסייבר להתראה מוקדמת (CEWC), מאפשר לנטר את פעילות הרשת של כלל מערכות הביטחון, לצפות מראש איומים ולזהות אותם בזמן אמת ולייעד פתרונות משמעותיים שיאפשרו להגן בעידן הסייבר על המערכות הרגישות ולמנוע איומים ביטחוניים.

מערכות הגנה ישראליות בשירות ארה"ב

בין השאר, הוביל גם ג'ואל אלון שתיים מהמערכות הישראליות שהפכו למקור גאווה וסיפקו הנה עבור מאות אלפי אזרחים. מערכת כיפת ברזל להגנה על ישובים מפני מתקפות הקסאם מרצועת עזה ומערכת "מעיל רוח" המסייעת להגנה על טנקים ומיירטת מתקפות נ"ט.

מערכת הגנה הצופה פני עתיד

בנוסף, פיתח ג'ואל אלון במסגרת אלתא מערכת מכ"ם להתגוננות מפני רחפנים המאפשרת לזהות וליירט רחפנים החוצים גבולות זרים למטרות תקיפה או איסוף מודיעין.

פיתוחים אלו ורבים אחרים, באים מלב ליבה של התעשייה הישראלית ובאמצעות פועלם של מובילי תעשייה שעושים לילות כימים על מנת לפתח אותה, יוצרים לישראל שם בעולם כולו ומציבים אותה בחוד החנית של פיתוחים מצילי חיים.